Як красиво складати серветки

 Як красиво складати серветки

Ніщо так не налаштовує на урочистий лад і не викликає апетит, як красиво сервірований стіл. А тому, якщо ви вирішили влаштувати звану вечерю, вам не зайве буде знати про те, як можна ефективно оформити свій стіл за допомогою оригінально складених серветок. Якщо ви влаштовуєте вечерю для самих рідних і близьких, то цілком підійдуть і яскраві паперові серветки, а от для дійсно важливих і дорогих гостей, з якими ви поки погано знайомі, варто підібрати полотняний однотонний варіант, який буде гармоніювати з посудом і текстилем. Універсальним варіантом можна, без сумнівів, назвати білі серветки.Багато хто скаже, що серветки можна, і не вдаючись до подібних вишукувань, просто акуратно розкласти біля кожного приладу. Однак навіщо вибирати найпростіший шлях, якщо пара нехитрих маніпуляцій здатна привнести в вашу урочисту трапезу красу і вишуканість? Уміння красиво складати і матерчаті, і паперові серветки - це дійсно важливий навик, яким повинен опанувати кожна справжня господиня. Так чому б і вам не спробувати навчитися цього?

 Як красиво складати серветки

Вчимося красиво складати серветки:  оригінальні варіанти

Для того, щоб навчитися красиво складати серветки, перше, що вам потрібно - це, безпосередньо, самі серветки з льону або бавовни, трохи накрохмалені і, звичайно ж, ідеально чисті. Найбільш практичний варіант - це серветки з натуральних тканин з невеликим додаванням синтетичних матеріалів - такі серветки чудово тримають форму, легко гладяться і під час прання не «сідають».

Врахуйте, що для накрохмалювання полотняних серветок варто використовувати не новомодний крохмаль в спреях, а традиційний «бабусин» крохмаль, який потрібно розчиняти у воді. Гладити серветки краще злегка вологими, якщо ж на вашу прасувальну дошку потрапила повністю суха серветка, не забудьте її зволожити. Крім того, існує і ще кілька основних правил, які потрібно знати, якщо ви зібралися створити з серветки справжнє диво:

- Ідеальна форма серветки - квадрат з довжиною сторони 35 або 40 сантиметрів (для більш складних композицій потрібні серветки з довжиною сторони 50 сантиметрів);

- Все серветки, призначені для сервіровки одного стола, повинні бути складені однаковим способом;- При складанні серветки варто намагатися торкатися до неї мінімальну кількість разів;- При виборі варіанта складання серветки не забувайте про те, що гості повинні зуміти швидко розгорнути ваш твір. Не варто ставити гостей в незручне становище, вибираючи занадто оригінальні способи складання.

Перший варіант: лист різьблений

Перед тим як приступати безпосередньо до складання, включіть праску - вона  вам стане в нагоді для загладжування складок.

Складіть серветку по діагоналі навпіл так, щоб у вас вийшов трикутник.
Трохи підігніть нижній край серветки.
Рухаючись від основи трикутника до його вершка, продовжуйте складати серветку, створюючи нові складочки і ретельно прогладжуючи кожну нову складку праскою.
Пропрасовану серветку складіть навпіл так, щоб куточок залишився зовні.
Обидва кінці серветки зведіть разом, розправте серветку руками і надайте їй форму листочка.
Загніть зовнішній кут і «Вуаля!», Ваш твір готовий. Серветку, складену таким способом, можна покласти прямо на тарілку.

Варіант другий: екзотична квітка

Для того щоб скласти серветку таким способом, її зовсім не потрібно крохмалити, при цьому, найкраще, якщо ваша серветка буде виконана з тонкої тканини. Родзинка цього варіанту полягає в тому, що складену таким способом серветку зазвичай кладуть у високий келих або стакан для води.

Складіть серветку вчетверо.
Складену серветку покладіть перед собою відкритими краями вгору у вигляді ромба.
Нижній кут серветки підігніть на одну третину до верху.
Далі, почавши з одного боку, складіть серветку «гармошкою».
Низ серветки вставте в келих (можливий варіант і з кільцем). У серветки має вийти чотири кути.
Акуратно відокремлюйте шари серветки, надаючи їм форму пелюсток.
Ефектно розташуйте серветку в склянці, фужері або келиху, розправивши її таким чином, щоб вона нагадувала нам екзотичну квітку. Залишилося тільки поставити келих (фужер, стакан) на стіл.

Варіант третій: ох, ця троянда

Не накрохмалену серветку з тонкої тканини покладіть лицьовою стороною від себе.
Візьміть виделку і розмістіть її в центрі серветки (наче б перед вами тарілка зі спагеті). Розташуйте складки тканини серветки між зубцями виделки.
Повертайте виделку за або проти годинникової стрілки так, щоб вийшла спіраль.
Дуже акуратно підійміть вилку і, захопивши долонькою серветку, стисніть її, не даючи спіралі розкрутитися. Далі вам потрібно перевернути серветку лицьовою стороною так, щоб спіраль не розкрутилася. Готово!

Варіант четвертий: віяло на столі

Складіть серветку навпіл, щоб у вас вийшов прямокутник. Три чверті довжини серветки зберіть в «гармошку», попередньо загнув верхню складку вниз. Відстань між складками має бути в межах 2,5 сантиметрів.
Отриману фігуру потрібно скласти навпіл, щоб нескладена частина виявилася справа, а частина в складках - зліва.
Акуратно візьміть серветку в руки, при цьому вільні кінці складок повинні дивитися вгору.
Нескладену  частину серветки злегка підігніть по діагоналі, щоб у вашого віяла вийшла «підставка». Цю «підставку» потрібно закріпити між складками і поставити серветку на стіл.

Варіант п'ятий: чудова лілія

Складіть серветку по діагоналі.
Зіставте правий і лівий кут серветки з вершиною трикутника.
По горизонтальній осі складіть серветку навпіл.
Відігніть вершину верхнього трикутника. Лілія готова!

Варіант шостий: королівська лілія

Серветку покладіть лицьовою стороною вниз.
Всі кути серветки, по черзі, загніть до центру.
Переверніть серветку.
Знову загніть всі кути серветки до центру.
Притримуючи кути в центрі серветки, акуратно витягніть куточки знизу так, щоб вони утворили пелюстки.

Рейтинг@Mail.ru